şair

0
10057

Güzel-Işıltılı-İskele
joy-Harjo
Fotoğraf: Karen Kuehn

Joy Harjo’dan:

Bu zor. Güzel kelimesi bugünlerde aşırı ve hatta çok romantik olarak kabul edilir, ancak sık kullanıyorum.

Sonra parıldamaya gittim . Onomatopoeia’yı seviyorum. Işıltı ışıltı. Budur ve kelime, yerleştirildiği alanın tamamında bir ışık kalitesi veya hafifliği verebilir. İçinde parıldayan dünyaların birçok katmanını taşıyan bir ışık.

Ayrıca , spektrum kelimesinde parıltının tam tersi olan iskeleye gittim . Bu eylem, dağınık değil. Punchy ve o şaka yapar.

Joy Harjo Oklahoma, Tulsa’da doğdu ve Mvskoke Nation’ın bir üyesi. Nasıl İnsan Olduğumuz , Gökten Düşen Kadın ve Bazı Atları Sahip Olduğu gibi iyi bilinen başlıkları içeren yedi şiir kitabı birçok ödül kazandı. Bunlara New Mexico Valisi’nin Sanatta Mükemmellik Ödülü, Amerika’nın Yerli Yazarlar Dairesi’nden Ömür Boyu Başarı Ödülü ve William Carlos Williams Ödülü dahildir.

kaçınmak
image606500794
Fotoğraf: Eric Plattner

Douglas Kearney’den:

Contronyms’i severim çünkü anlamları arasındaki gerilimler şiirdeki ödülüm için ideal. Kaçınma , elbette, hem kesmek hem de tekrarlamak anlamına gelir; böylece sessizliği ve şarkıyı, tiksinme ve arzuyu çağrıştırıyor. Bu, şiirin görevlendirileceği şeye bağlı olarak güvenerek bir karışıklıktır.

Douglas Kearney ‘ın kitapları şunlardır Mess ve Mess ve , pıtır , Siyah Automaton ve Birisi Onlar Tongues aldı . 2015’in En İyi Amerikan Deneysel Yazısı’nın konuk editörlüğünü yaptı ve diğer ayrımların yanı sıra bir Whiting Writer Ödülü’nü aldı. CalArts’ta ders veriyor.

İşte
claudia-Rankine
Fotoğraf: John Lucas CC-BY-SA 3.0

Claudia Rankine’den:

Hatta olarak bu kelime hala duruyor kendisini üzerinde verir. Veya, tüm konumlandırma bir tekliftir.

Claudia Rankine , Citizen dahil beş şiir koleksiyonunun yazarıdır : Amerikan Lirikliği ve Yalnız Olmama İzin Verme ; Güzellik Anlayışı dahil iki oyun: Bir Güney Bronx Gezegeni; sayısız video işbirliği ve birkaç antolojinin editörüdür. Citizen adlı kitabı için Rankine hem PEN Açık Kitap Ödülü’nü, hem de PEN Edebiyat Ödülü’nü, NAACP Ödülünü ve Şiir için Ulusal Kitap Eleştirmenleri Çember Ödülü’nü kazandı. Güney Kaliforniya Üniversitesi İngilizce Bölümünde Aerol Arnold Başkanıdır.

ofisler
robert-Pinsky

Robert Pinsky’den:

Kelimeler benim için nota gibidir, başkalarıyla ne yaptıklarına bağlıdır. Soğuk, hatta inert bir kelimenin bile doğru yerde yapabileceğini seviyorum. Robert Hayden ile yaptığı büyük “olanlar kış Pazar” biter “Biliyorum yaptın, ben aşkın yalın ve yalnız ofisleri Of /? Ne biliyorlardı ki” kelimesi ofisleri . . . çok delici ve beklenmedik. Eski zaman cinayeti gizemindeki kaybolan silah gibi, kurban kalbine bir buz sarkıtıyla bıçaklanmış.

Robert Pinsky ‘ın Seçili Şiirler şiir 2011. His önceki kitaplarda yayımlandı dahil Körfez Müzik , Jersey Yağmur , istiyor Bone ve Yeni ve Toplanan Şiirler 1966-1996: Figürlü Wheel . Ödülleri ve onurları arasında William Carlos Williams Ödülü, Chicago Şehri’nden Harold Washington Ödülü, İtalyan Premio Capri, PEN-Volcker Ödülü ve Kore Manhae Ödülü bulunmaktadır. Robert Pinsky , United Poet Laureate olarak benzeri görülmemiş üç terim sunarken, Favori Şiir Projesini kurdu . Kontrol etmenizi önerir.

ada
Zapruder

Matthew Zapruder’den:

En sevdiğim kelimelerden biri ada . Nasıl bakarsanız yakından bakarsanız, ufukta görünmeye başladığında sorulması gereken asıl soruyu içerir: “toprak mı?” Ve ne kadar sesli konuşulursa, tekneden inip çıkacağınızı söyleyeceğiniz gibi ses çıkarır. kıyı. Ve Merriam-Webster’daki tanımına bayılıyorum : “Su ile çevrili ve bir kıtadan daha küçük bir kara parçası.” Bu hem çok doğru hem de cömert görünüyor.

Matthew Zapruder çeşitli şiir koleksiyonları yazarı en son olan All You hayaletler Come On bir Yılın New York Times Önemli Kitap ve Güneş Bear . Ödülleri arasında Guggenheim Bursu ve William Carlos Williams Ödülü yer alıyor. Saint Mary’s Kaliforniya Kolejinde MFA’da Doçent olarak görev yapmakta olup, Wave Books’ta genel yayın yönetmenidir. Şiir okuma şiiri kitabı olan Şiir, 2017’de Ecco Press’ten geliyor.

Özetin özeti
dara-Wier

Dara Wier’den:

Çünkü ister bir sahip Q tabii ve buna tam olarak ne ve peri tozu içerdiğini olmak için gerekli olan herhangi bir şeyin özünü kabul ettiğini gibi.

Dara Wier’in düzine kitaplarında You Good Thing (Dalga 2013) ve Seçilmiş Şiirler (Wave 2010) bulunmaktadır. Guggenheim Vakfı, Ulusal Sanat Kurumu, Massachusetts Kültür Konseyi ve San Francisco Uluslararası Şiir Merkezi, Amerikan Şiir İncelemesi ve Phi Beta Kappa’dan ödüller aldı. Massachusetts Amherst Üniversitesi’ndeki MFA Şair ve Yazarlar Programında ders vermektedir.

Musluk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here